همه زندانیان تبهکار نیستند...

«رحیم مطهری نژاد» مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان گفتند: موضوع مهمی که زندانیان با آن مواجه هستند این است که مردم و مسوولان آنها را به یک چشم نگاه می کنند، در حالیکه تمامی زندانیان بد و تبهکار نیستند. 
بسیاری از زندانیان در نتیجه بی توجهی به قوانین و مقررات به زندان افتاده اند و برخی به خاطر مسایل مالی از جمله نپرداختن مهریه، چک برگشتی و بدهکاری و یا عده ای نیز به علت کلاهبرداری و یا تصادفات رانندگی در زندان به سر می برند و نباید آنها را در فهرست تبهکاران قرار داد.
زندانی بیش از آزادی به شغل نیاز دارد
 ایجاد شغل برای زندانی بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد.
سازمان زندان ها اشتغال پس از رهایی زندانیان را مدیریت می کند، البته به موضوع اشتغال زندانیان پس از آزادی باید توجه ویژه و همه جانبه ای صورت گیرد.
ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی فقط برعهده قوه قضاییه و سازمان زندان ها نیست و تمام دستگاه ها، نهادها، مراجع ذیصلاح و صاحبان صنایع و مشاغل باید در این موضوع ورود کنند تا با مدیریت همه جانبه این موضوع، آسیب های اجتماعی را کاهش داده و باعث بازنگشتن مجدد زندانیان به زندان شوند.
 تجربه نشان داد که مدیریت این موضوع، 10 برابر کاهش بازگشت زندانی به زندان را درپی داشته است.
 اکنون بازگشت مجدد فرد زندانی به زندان را قابل توجه داناست و اگر موضوع شغل فرد زندانی پس از آزادی مدیریت شود، از بازگشت مجدد او به زندان می کاهد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 بهمن 1392    | توسط: مریم خلیفه پور    | طبقه بندی: حقوق جزا، حقوق عمومی،     | نظرات()