پرونده اول: رییس پلیس اداره  آگاهی استان کهکیلویه و بویراحمد : زوجی به بهانه رنگ‌کردن مو وارد آرایشگاه‌های زنانه شده و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت اموال صاحب آرایشگاه می‌کردند. در ۲۵ خرداد ماه سال جاری پرونده‌ای برای بررسی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد. در این پرونده زنی به نام «سحر» عنوان کرد که در آرایشگاه خود از سوی زوجی مورد حمله قرار گرفت، گفت: این دختر در اظهارات خود عنوان کرد که در ساعت ۵ بعدازظهر داخل آرایشگاه خود نشسته بود که دختری جوان وارد مغازه شده و عنوان کرد که قصد رنگ کردن موهای خود را دارد.

این دختر جوان مراجعه‌کننده، در میان سخنان خود از آرایشگر سوال کرده است که گوشواره‌هایش طلا هستند یا خیر؟ و پس از آن که دختر جوان مطمئن می‌شود که گوشواره‌های شاکیه طلا هستند با این بهانه که همسرش در بیرون مغازه منتظر وی است، از مغازه بیرون می‌رود.

بعد دختر جوان به بهانه اینکه باید قیمت مورنگ کردن را به همسرش عنوان کند، از مغازه خارج و پس از مدتی به همراه پسر جوانی وارد مغازه می‌شود، پس از ورود پسر جوان به آرایشگاه، وی با داد و فریادهای متعدد سعی داشت تا او را از مغازه بیرون کند و پسر جوان جلوی دهان وی را گرفته و دختر همراه وی نیز مبلغ ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد و گردنبند شاکیه را از گردن وی باز و به سرقت می‌برد.

با فریادهای دختر جوان، همسایه‌ها بیرون آمده و توانسته بودند به شماره پلاک خودرو پژو پارسی را که سارقان با آن متواری شده‌اند را بردارند و با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده در دستور کارآگاهان قرار گرفت و مشخصات خودرو مورد نظر استعلام و مالک آن شناسایی شد و مالک خودرو با حضور در پلیس آگاهی عنوان کرد که خودرو خود را مدتی قبل به فردی دیگر فروخته که پس از بررسی متصرف خودرو به نام «افشین» شناسایی شد. «افشین» با حضور در پلیس آگاهی عنوان کرد که در زمان وقوع سرقت خودرو را به صورت امانت به یکی از اقوامش سپرده بود، با راهنمایی این فرد، فردی به نام «فرشید» به همراه زنی به نام «اعظم» شناسایی شد که ضمن هماهنگی قضایی، نسبت به دستگیری این زوج اقدام شد.متهمان در منزل مسکونی‌شان شناسایی و دستگیر شدند و متهم به همراه پرونده تشکیل شده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

پرونده دوم: دادستان بابلسر: خانم ف ـ ب، ۲۲ ساله اهل فریدونکنار ۲۹ بهمن به یکی از آرایشگاه‌های بهنمیر بابلسر مراجعه کرده و با مشاهده موقعیت خوب آرایشگر به وی می‌گوید برای مراسم عروسی می‌خواهم نزد شما بیایم اما از آنجایی که خانواده‌ام مخالف ازدواج من و همسرم هستند مجبورم به اتفاق شوهرم نزد شما بیایم. این خانم جوان از میزان دستمزد و مدل آرایش از آرایشگر سئوال کرده و به وی اطمینان می‌دهد به اتفاق همسرش نزد وی باز می‌گردند.

 این خانم بعد از مدتی به اتفاق همدست دیگر خود به نام آقای م ـ م، ۲۴ ساله اهل شهرستان ساری به آرایشگاه آمده و به آرایشگر می‌گویند آرایشگاه باید برای آرایش عروس جوان خالی شود. بعد از گذشت نیم ساعت نامزد قلابی زن برای سرقت طلا و جواهرات آرایشگر را به سمت زمین هل داده و با سیم چین تعداد هفت النگو، یک گردن بند و یک جفت گوشواره به ارزش ریالی ۲۰۰ میلیون ریال را سرقت می‌کنند. زمانی که زن و شوهر قلابی با مقاومت زن آرایشگر مواجه شدند اقدام به ضرب و شتم آرایشگر کرده و با ضربات چاقو او را مجروح کردند.همچنین زمانی که زن و شوهر قلابی سعی داشتند آرایشگر را به داخل دستشویی بکشانند آرایشگر با متهم درگیر شده و در این هنگام مرد از صحنه سرقت متواری می‌شود و زن نیز که با عجله قصد فرار از صحنه سرقت را داشته بدون این‌که متوجه شود کیف خود را در محل سرقت جا گذاشته فرار می‌کند.

زن آرایشگر بعد از مشاهده مدارک زن بلافاصله با مأموران پلیس تماس گرفته و پلیس در کمتر از شش ساعت با هماهنگی مقامات قضایی متهم ف ـ ب را در حالی که پنج النگوی سرقتی در دستش بود در فریدونکنار دستگیر می‌کنند. با هماهنگی پلیس، دختر جوان با متهم دیگر قرار گذاشته و زمانی که متهم بر سر قرار حاضر می‌شود بلافاصله توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر و از او دو عدد النگو، یک عدد گردنبند و یک جفت گوشواره کشف و ضبط شد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 بهمن 1392    | توسط: مریم خلیفه پور    | طبقه بندی: حقوق جزا،     | نظرات()