مهریه هزار سكه‌ای,مهریه,سكه‌,دادگاه خانواده,ساعت مچی,ساعت طلا,شوهر,ارث,دادگاه خانواده شهید محلاتی,درخواست مهریه,همسر,طلاق,نفقه,قاضی

زن جوان در دادگاه خانواده، یک هزار سکه طلا مهریه خود را در مقابل به دست آوردن ساعت مچی مورد علاقه‌اش بخشید.

زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواستی را به قاضی یکی از شعب ارائه کرد.
این زن ۲۷ ساله در حضور قاضی شعبه ۲۴۰ این مجتمع مدعی شد که مهریه هزار سکه‌ای خود را در مقابل ساعت طلای شوهرش که از پدرش به ارث رسیده است، می‌بخشد.

وی گفت: من مهریه‌ام را مطالبه کرده‌ام ولی می‌دانم شوهرم توانایی پرداخت آن را ندارد و تنها موضوعی که باعث می‌شود من این ساعت را به دست بیاورم، همین درخواست مهریه است.

مرد  نیز گفت: من نمی‌توانم ارثیه و هدیه پدر فوت شده‌ام را به همسرم بدهم. این ساعت برای من سرشار از خوشبختی و شانس بوده است و حالا اگر او را به همسرم بدهم، شانس از من دور می‌شود. اگر همسرم ساعت طلای مرا بخواهد، من او را طلاق می‌دهم؛ مهریه‌اش را نمی‌توانم نقدا پرداخت کنم ولی حاضر هستم به زندان بیافتم تا ساعت را از دست ندهم.

زن نیز بیان کرد: با تمام وجود و به هر قیمتی، ساعت طلای شوهرم را می‌خواهم و مهریه‌ام را هم برای به‌دست آوردن آن می‌بخشم.  تنها خواسته من این است که شوهرم این ساعت را به من بدهد و قصد آزار او یا مهریه گرفتن ندارم و شوهرم باید با این موضوع کنار آمده و ساعتش را به من بدهد.

مرد جوان در نهایت تسلیم خواسته همسرش شد و خطاب به قاضی دادگاه گفت: با این موضوع کنار می‌آیم ولی دیگر مهریه و نفقه به او نمی‌دهم و باید این موضوع را همسرم قبول کند.

زن جوان هم با شروط شوهرش موافقت کرد و گفت: من فقط ساعت‌ مچی طلای همسرم را می‌خواهم و مهریه خود را بخشیده و نفقه نمی‌خواهم.

قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده، بعد از شنیدن اظهارات این زوج، مرد جوان را محکوم به دادن ساعت مچی طلای ارث پدرش، به همسرش کرد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 اسفند 1392    | توسط: مریم خلیفه پور    | طبقه بندی: حقوق خصوصی،     | نظرات()